Krátký druhý život Bree Tannerové (The short second life of Bree Tanner) - Stephenie Meyerová

1. ledna 2013 v 13:00 | Katie.Book
Krátký druhý život Bree Tannerové

originál
: The short second life of Bree Tanner
autor: Stephenie Meyerová (2010)
překlad: Petra Babuláková (2010)
nakladatelství: EGMONT ČR s.r.o.
počet stran: 190

V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romantiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení.
Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.
Bree získá mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco více o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu? - ze zadního obalu knihy


Musím hned napoprvé říci, že je skoro nemožné, aby Stephanie Meyerová vyplodila něco, co by bylo hodné méně než 100% v hodnocení. Její styl psaní je neuvěřitelný. I takový - zdánlivě nudný příběh jedné malé usmrkané upírky - dokáže proměnit v něco geniálního s příběhem, zápletkou i vyvrcholením.
Strašně se mi líbí, že Stephanie dokáže předvést i jiné upíry než je známe právě od ní. (Krásné a dokonalé bytosti, živící se zvířecí krví a žijící mezi lidmi.) V téhle novele nám ukazuje opravdu krvelačné upíry, co nemají se svou lidskou obětí žádné slitování, dokáží vyvraždit neuvěřitelná kvanta lidí. Také je zde ukázáno, jak jeden blábol může všechny a všechno ovlivnit. Někdo řekne, že slunce je pro upíra smrtelné a oni tomu uvěří. Je zde tedy mamipulováno i s upíří myslí, ovšem buďme rádi za další romantický příběh, který zasadila Stephanie do této novely. Dodává tomu romantiku a tu lepší část krvelačného a manipulovaného upíra. Jen mě mrzí, že ve filmu to nebylo rozvedeno víc. No, nedá se nic dělat.
Ještě musím podotknout, že jenom v této kníže odhalíte opravdu pravou tváří Volturiových - mocné královské upíří 'rodiny'. Je zde nádherně vyzobrazeno, o čem vlastně těm 'červenokábátníkům' jde. Novelu vřele doporučuji, není krátká, máte ji přečtenou za pár hodin. :)

100%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maxí Maxí | Web | 4. ledna 2013 v 14:24 | Reagovat

Tu knihu jsem četla hned dvakrát. A musíš říct, že je to velice vydařená novela :D líbí se mi to zpracování života upírů, co zabíjejí lidi, aby přežili :D

2 Katie.Book Katie.Book | Web | 11. ledna 2013 v 13:16 | Reagovat

[1]:Souhlasím s tebou, také se mi moc líbila, jak Stephanie předvedla i jakoby 'jiné' upíry. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama