Hostitel (The Host) - Stephenie Meyerová

11. ledna 2013 v 13:13 | Katie.Book
Hostitel

originál
: The Host
autor: Stephenie Meyerová (2008)
překlad: Petra Klůfová (2009)
nakladatelství: Tatran 2009
počet stran: 552

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. - z bočního přebalu knihy

Neumíte si představit, jak moc se těším na napsání vlastní recenze zrovna této knihy. Autorku knihy bezpochyby zbožňuji a do 31.12.2012 byla knihou mého srdce poslední část Ságy Stmívání a to Robřesk. Jenže když jsem na silvestra dočetla Hostitele, zamilovala jsem se do něj a právě tato kniha přebírá čestné první místo knihy mého srdce.
Děje jako takového jsem se dost obávala. Když jsemo tom slyšela nijak moc zvlášť mě to nezaujalo. I když jsem četla obsah na přebalu, ani to mě moc nezaujalo. A dokonce, když jsem začala číst, bylo to pro mě hodně matoucí. Myslím si, že ze začátku to bude pro všechny matoucí. Je těžké se vyznat o co jde, kdo mluví nebo spíš kdo si co myslí. Ale po pár stránkách jsou obavy pryč. Jste vtáhnuti do děje, kdy obyčejná zamilovaná dívka bojuje s duší ve svém těle a odmítá opustit tento svět a to i za cenu toho, že svoje tělo už nemůže ovládat. Je opravdu pozoruhodná číst prvně o velké nenávisti a potom už o lásce a toleranci. Kniha je právem považována za psychologický román. Každý by ji měl znát. Věřte mi, že bych opravdu chtěla poznat jediného člověka, kterýmu by se kniha nelíbila. Takže ano samozřejmě! Tato 'tlustá bichle' stojí za ten čas! Je to opravdu strhující, úžasné, neuvěřitelné, nádherné a tak bych mohla pokračovat, než bych vyčerpala všechny pozitivní přídavná jména. :)
Jestli někdo četl knihu, budu ráda, když se se mnou i s ostatními podělí o svůj dojem.

100%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monča Monča | Web | 11. ledna 2013 v 13:18 | Reagovat

Ešte som túto knihu neprečítala, lebo mám strašne veľa kníh, ktoré nemám prečítané :DD Ale mám ju tiahnutú ako e-book, takže sa do nej určite raz pustím! všetci hovoria, že je to jedna z najlepších kníh na svete.. Stephenie je podľa mňa najlepšia spisovateľka, má úžasné knihy _)..

2 Katie.Book Katie.Book | Web | 11. ledna 2013 v 13:22 | Reagovat

[1]:Ano Stephenie je opravdu vysoká kvalita. Má úžasné nápady a řekla bych že i z obyčejného příběhu by udělala něco jediněčného. Do knihy se pusť co nejdřív! Jinak děkuji za tvůj komentář. :-)

3 d-meadow d-meadow | Web | 14. ledna 2013 v 16:25 | Reagovat

Já jsem si tu knihu zamilovala. Naprosto s tebou souhlasím. Myslím si že je Hostitel 100x lepší než celá sága Stmívání.

4 Silmarilli Silmarilli | Web | 11. března 2013 v 17:38 | Reagovat

moc dobře si pamatuju když jsem si tuhle knihu plná očekávání donesla domu. Po přečtení prvních sto stránek se mi chtělo plakat za vyhozené peníze. Nakonec jsem se ale dokopala knihu do číst. A výsledek? Po sto dvacát= stránce mě kniha natolik nadchla, že jsem hltala každý řádek, každé slovo a bála se blížícího konce ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama