Smrtící polibek (Mortal Kiss) - Alice Mossová

29. prosince 2012 v 13:24 | Katie.Book
Smrtící polibek

originál: Mortal Kiss
autor: Alice Mossová (2011)
překlad: Ester Tajrychová (2011)
nakladatelství: Levné knihy, a.s., Praha 2011
počet stran: 269

Když drsný Finn a okouzlující Lucas přijedou do Winter Millu, život šestnáctileté Faye McCarronové se začíná pořádně zamotávat.
Dva chlapci bojující o její srdce jsou jen začátek; ve městě se dějí neblahé věci. V lesích je nalezeno mrtvé tělo, motocyklový gang se potlouká po okolí a sníh prostě nepřestává padat...
Něco zlého se dalo do pohybu a jedině Faye a její nejlepší kamarádka Liz to mohou zastavit. Jak teplota klesá a noci do Halloweenu se krátí, dívky musejí odhalit tajemství Winter Millu než bude příliš pozdě! - z obalu knihy

Popis knihy ze zadní strany obalu nám toho řekne patřičně dost. To hodnotím kladně, protože ne všechny popisy knih jsou dostačující. Ovšem co musím vypíchnout je matoucí název knihy. 'Smrtící polibek' totiž s obsahem děje moc nesouvisí. Ano samozřejmě, je tu o něm zmínka, ale dá se říct, že v úplně jiném smyslu, než to chápeme my z názvu knihy.
Co se týče děje, je spletitý, mnohdy trochu náročnější. Ale ty náročnější pasáže jsou hned na to vysvětleny, takže to je asi v pořádku. Samotný příběh mě velice zaujal, ikdyž se tu zase objevuje trochu toho tajemna - vlkodlaci přesněji - v podání drsných motorkářů. Zní to celkem vtipné, že? A vtipnější to bude, když se do toho zamotá podsvětí a nadpřirozená moc krásné a nesmrtelné bytosti. Takže je to trochu 'pel mel', ale já osobně jsem do toho byla začtená a nenudila jsem se, proto hodnocení je velice ucházející. Jedním slovem - přečtěte si to - spisovatelka nám ukázala velice zajimavý tajemný svět.

Na závěr tu pro vás mám video, doporučené knížkou. 47 vteřinové video nám ale o knize moc neřekne. Leda tak úplný prd. :)

86%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama