Roztomilé malé lhářky (Pretty little liars) - Sara Shepardová

31. prosince 2012 v 16:24 | Katie.Book
Roztomilé malé lhářky

originál
: Pretty little liars
autor: Sara Shepardová (2006)
překlad: Anna Školníková (2011)
nakladatelství: BB/art s.r.o.
počet stran: 260

Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna.
Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná.
Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem ještě mnohem horší tajemství.
Jak to můžu vědět? Jednoduše proto, že o nich vím všechno - co strašného provedly v minulosti, i jaké pavučinky předou právě teď. Ptáte se, co na tom má zajímat právě vás? Povím vám to. - A. - ze zadního přebalu knihy

Knížku jsem přečetla v celku rychle. Koupila jsem si ji, protože pravidelně sleduji televizní série tohohle. Momentálně si nejsem jistá, jestli se předlohou pro seriál staly knihy, nebo jestli tomu bylo naopak. Pokud znáte seriál a přemýšlíte o přečtení knihy, jděte do toho. Je tam spoustu věcí, které v seriálu nebyly. Spoustu odboček řekla bych. Mě se líbí víc zpracování seriálu než knihy. Bude to zřejmě tím, že jsem viděla prvně seriál a potom až četla knihu.
Když jsem o Roztomilých malých lhářkách uslyšela prvně, naprosto jsem nechápala smysl děje, rozhodně mě to ani nijak nezaujalo. Ale po prvním dílu mě seriál vtáhl dovnitř a knížka se taky moc pěkně čte. Není náročná, je oddechová, ale čtivá. Příběh Arii, Spencer, Hanny a Emily mám moc ráda, chci si zakoupit i další díly a přečíst je. Dá se to nazvat detektivním, romantickým příběhem. Na první pohled nezajímavý, ale nenechte se odradit! Čím déle čtete, tím víc se zajímate o naše lhářky. ;-)
Hodnocení je ale menší, protože seriál mám po pravdě radši.


70%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama